Pomóóóc máme doma alergika...

  • 04. 05. 2018

Čím to je, že keď poviem, že som alergik, ma každý poľutuje. Je pravda, že aj ja som to zo začiatku videla tragicky... ale moje začiatky siahaju do komunizmu, kedy sa stálo v radoch aj na pomaranče, takže o nejakom sójovom mlieku sme mohli len snívať. Vlastne ani snívať, lebo som ani netušila, že niečo také existuje. Dnes kúpite asi všetko. Na všetky produkty nájdete adekvátnu náhradu. Dalo by sa povedať, že dnes je priam radosť byť alergikom (← to bola samozrejme hyperbola s veľkou dávkou sarkazmu :-)) Miesto kravského mlieka sú v regáloch rastlinné mlieka od výmyslu sveta, sójová smotana krásne chutí, vyzerá a aj voňia a kvalitné rastlinné maslo sa len pramálo odlišuje od ozajstného. Natriete si ho na rožtek s lekvárom a on vás vráti späť do detstva. To sú také moje drobné radosti. 
 
Samozrejme Vás neteší, keď musíte odmietnuť koláč na návšteve, alebo zúfalo listujete jedálničkom v reštaurácii v nádeji, že keď skombinujete menu I a menu II a k tomu si dáte prílohu z menu III, možno sa aj najete... To je vlastne jeden z dôvodov, prečo trávim tak veľa času v kuchyni. Uvariť a upiecť z nezvyčajných surovín sa stalo mojou vášňou. Ďalším dôvodom je, že som od prírody zvedavá a chcem vedieť, čo jem! Keď som čítala tie drobné miniatúry v zložení na baleniach som bola zdesená, povážte sami: glycerol, karboxymethylcelulóza, guarová guma, difosforány, uhličitan sodný, mono- a diglyceridy mastných kyselín, propionát vápenatý, sorban draselný... Ja som si chcela zamaškrtiť a nie urobiť maturitu z chémie. Už ma asi neprekvapuje, že tie koláčiky mali dátum spotreby vyše roka.  Keď som aj natrafila na niečo jedlé, zháčila som sa: "Čo znamená, môže obsahovať stopy mlieka, vajec, zelerusóje?" Chápem to tak, že v pekárni majú len jednu misku. Najprv v nej vymiesili koláčiky, čo sa vďaka mlieku rozplývajú na jazýčku a vďaka vajíčkam ten zázrak drží pokope a potom prišli na rad „obyč“ rožky bez vajec, bez mlieka, bez chuti a bez radosti?
 
Zavrela som sa do kuchyne s presvedčením, že ja viem navariť a napiecť lepšie, ako ktorýkoľvek veľkovýrobca a dnes slávim prvé úspechy. Veľmi rada by som sa s Vami podelila o moje zážitky, skúsenosti a "špeci" recepty, ktoré som roztriedila do kategórií: bez mlieka, bez vajec, bez lepku, bez cukru, bez pečenia a naposledy k nim pribudla aj kategória bez mäsa. Verím, že postupne pribudnú aj ďalšie.
 
Na začiatok pár rád ostrieľanej kuchárky/pekárky "alternatívneho" pečenia:
1. Čím zdravšia surovina, tým ju treba lepšie zamaskovať
Nemáte radi tekvicu, špenát sa Vám nepozdáva a batáty radšej ani neskúsite? Kto kedy povedal, že zelenina nemôže byť maškrta? Dajte potravinám šancu v inej podobe. Vyskúšajte recept na Cviklové sušienky alebo Batátové pirohy
2. Mrazte
Doba ľadová neskončila!!! Mrazte!!! Netušíte, kedy oceníte, že z mrazničky môžete vytiahnuť “polotovar”, ktorý budete behom pár minút servírovať hladošom alebo nepozvaným hosťom.
3. Fantázii sa medze nekladú
Skúšajte kombinácie, tvary a chute. Nebojte sa experimentovať.
4. V jednoduchosti je krása
Nesnažte sa prerobiť babičkin vychýrený recept a ponahrádzať v ňom všetky alergény dostupnými alternatívami. Ak chcete nahrádzať, skúste jednu surovinu za druhou. Ak ich nahradíte naraz príliš veľa, nebudete vedieť, kde sa stala chyba. Čím jednoduchší recept, tým je väčšia pravdepodobnosť úspechu. 
5. Správny názov/tvar je polovica úspechu
Kto by už jedol posúchy, keď môžu byť na večeru najúžasnejšie pampúšiky. Alebo prečo si dať špenát, keď môže byť na obed špecialita Pepka námorníka. Prečo jesť rožky, keď sa z toho istého cesta dajú robiť pletenky alebo vtáčiky a prekvapivo idú omnoho rýchlejšie na odbyt.
6. Nechajte si poradiť
Vedzte, že nás je veľa takých, čo kopec potravín nesmie, alebo by aspoň nemalo. Nesnažte sa v 21. storočí objaviť koleso. Istotne už niekto skúšal torty bez vajec a bez mlieka a dal recept alebo radu na internet. Hľadajte a nájdete.
...a v neposlednom rade:
7. Bavte sa
A to je rozkaz!!! Varenie má hlavne robiť radosť. Ja sa teda zabávam náramne. :-)))

 

 

špeci z pece pre Vás vyberá Siu