Niečo za niečo: vajcia

  • 15. 02. 2018

Vajíčka majú dvojakú úlohu v pečení:

  • vajíčka ako lepidlo, ktoré maškrtu držia pokope. To je v prípade, že recept obsahuje len jedno vajíčko, ale zato je tam prášok do pečiva alebo jedlá sóda.
  • Ak v recepte nie je prášok do pečiva alebo jedlá sóda, je úloha vajíčka zvláčniť a postará sa o to, aby bolo cesto nadýchané.


1 vajce = 1/2 banánu

Najčastejšie nahrádzam vajcia v receptoch popučeným banánom. Je to vynikajúca voľba do muffinov, nesklamal dokonca ani vo fašírkach, ale niekomu môže prekážať jeho výrazná chuť. Vyskúšajte napríklad bobuľové košíčky, tam sa mi banán osvedčil vynikajúco.

Dobré skúsenosti mám aj s jablkovou výživou. Tak som nahradila vajcia v jablčníku a je na nerozoznanie od pôvodného receptu.


1 vajce = 60ml výživy

Ďalšou mojou obľúbenou substitúciou je ľan. Používam drvený ľan, ktorý je bežne dostupný v DM Drogérii, alebo ľanovú múku, ktorú kupite aj v TESCU. Ľan ako náhradu vajíčok nájdete napríklad v lievancoch.


1 vajce = 1 lyžica ľanu + 3 lyžice vody

Ak potrebujete nahradiť v recepte bielko, odporúčam želatínu a pre vegánov Agar Agar.

Často skloňovaným ako náhrada vajíčka býva Solamil, ale ja som s ním zatiaľ úspech nemala. Keď nájdem ďalšie fungujúce substitúcie, hneď ich sem doplním.